Etsimme Kyläsaaren kehittämisestä kiinnostuneita ihmisiä mukaan Kyläsaaren kiinteistönomistajien toimintaan. Tule mukaan ideoimaan ja toteuttamaan uusia juuri sinua kiinnostavia hankkeita. Parhaiten pääset vaikuttamaan yhdistyksen hallituksessa.

Tervetuloa syyskokoukseen Kylätalolle, os. Mörtintie 7,  tiistaina 20.10.2020 klo 18.00.

Kokouksessa valitaan yhdistykselle puheenjohtaja ja hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle. Lisäksi vahvistetaan jäsenmaksu, toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2020.

On tullut myös aika päivittää yhdistyksen sääntöjä, jotka vahvistetaan kahdessa perättäisessä kokouksessa (syyskokous 2020, kevätkokous 2021). Säännöt pysyvät pääosin ennallaan pieniä muutoksia lukuunottamatta. Täältä pääset lukemaan uudistetut säännöt, muutokset keltaisella.

Tässä linkki kokouksen esityslistaan.

Toivotamme kaikki kyläläiset tervetulleiksi keskustelemaan yhdessä kylämme kehittämisestä.

 

Tulevia tapahtumia:

  • Perinteiset Joulumyyjäiset Kylätalolla 13.12.